Home » ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ……

ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ……

0 comment
ΑΠΟΚΛΕΙΣΘΗΚΕ Ο ΑΡΗΣ  ΛΕΜΕΣΟΥ

Εκτός Προκριματικών του Τσάμπιονς Λίγκ βρέθηκε ο ΑΡΗΣ Λεμεσού μετά την ψεσινή του ήττα με 1-0 από την ΡΑΚΟΦ Πολωνίας και πλέον ο ΑΡΗΣ θα πάει στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λίγκ όπου θα αναμετρηθεί με τη ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΑΕΚ ΑΘΗΝΩΝ
Μέ ανατροπή στο Β Ημίχρονο η ΑΕΚ Αθηνών επεβλήθηκε με 2-1 εκτός έδρας της ΔΥΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΠ  και πήρε τεράστιο Προβάδισμα στα ΠΛΕΙ ΟΦΣ του Τσάμπιονς Λίγκ, Τά τέρματα της ΑΕΚ που βρέθηκε να χάνει από το 39΄,με 1-0 πέτυχαν στο Β Ημίχρονο  οι ΤΣΟΥΜΠΕΡ και ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΥ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
 Με σκορ 5-3 στα πέναλτι ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ κέρδισε εκτός έδρας την ΜΑΡΣΕΙΓ και Προκρίθηκε στα Πλέυ οφ του Τσάμπιονς Λίγκ. Στη κανονική  του διάρκεια και στην ημίωρη Παράταση το σκορ ηταν 2-1 για την ΜΑΡΣΕΙΓ . Στον πρώτο  αγώνα ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ είχε ΚΕΡΔΊΣΗ 1-0.