Friday, September 20, 2024
Home » Νέα Σαλαμίνα: Ολοκλήρωσε με ισοπαλία και επιστρέφει στη βάση της

Νέα Σαλαμίνα: Ολοκλήρωσε με ισοπαλία και επιστρέφει στη βάση της

Η Νέα Σαλαμίνα εξήλθε ισόπαλη 3-3 κόντρα στην Σεπτέμβρι Σόφια για τον τελευταίο φιλικό αγώνα των ερυθρολεύκων επί Βουλγαρικού εδάφους. Τα γκολ για την ομάδα του Χριστοδούλου πέτυχαν οι Ντουρμισάι και δύο ο Νάρσινγκ. Αύριο η ομάδα της Αμμοχώστου επιστρέφει στην Κύπρο για να συνεχίσει την προετοιμασία της ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Ανάλυση Α’ Ημιχρόνου:

-6’ Απόκρουση Μελισσά σε μακρινό σουτ.
-16’ Γύρισμα από Βίκτορ Φερνάντεζ βρίσκει τον Μιγκελίτο, όμως το σουτ του περνά έξω.
-23’ ΓΚΟΛ! Κόρνερ από τον Τζμπελλέ, με κεφαλιά ο Ντουρμισάι σκοράρει.
-36’ Σέντρα από Φερνάντεζ, κεφαλιά του Ντουρμισάι αποκρούεται από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
-37’ Συνδυασμός μετά από κόρνερ για σέντρα, κεφαλιά του Μιγκελίτο περνά ελάχιστα έξω.
Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου, πέρασαν μέσα οι Καρλίτος, Φράγκος και Νάρσινγκ.

Ανάλυση Β’ ημιχρόνου:

– 58’ Απόκρουση Καλανίδη σε πλάγιο σουτ.
-59’ Γκολ για την αντίπαλη ομάδα μετά από κόρνερ.
-60’ Περνούνς στον αγωνιστικό χώρο οι Ντιακιτέ, Σπυριδάκης, Προκοπίου και Κατσιάρης.
-61’ Γύρισμα Νάρσινγκ, βρίσκει τον Μιγκελίτο, αποκρούουν οι αντίπαλοι στην γραμμή.
-66’ ΓΚΟΛ! Κάθετη πάσα Φράγκου στον Προκοπίου που βρίσκει τον Νάρσινγκ για το 2-1.
-68’ Άντος παίρνει την θέση του Καλανίδη.
-69’ Εκτέλεση κόρνερ για την ομάδα μας, το πλασέ του Ντιακιτέ στην επαναφορά περνά έξω.
-70’ Ευθυμίου και Μαυρουδής περνούν στον αγωνιστικό χώρο.
-75’ Γκολ για τους αντιπάλους με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
-76´ Ο Κοντόπουλος περνά στον αγωνιστικό χώρο.
-77’ ΓΚΟΛ! Σέντρα από τον Ευθυμίου με πλασέ ο Νάρσινγκ κάνει το 3-2.
-85’ Απόκρουση του Άντος σε μακρινό σουτ.
-88’ Γκολ για τους αντιπάλους 3-3 με σουτ που ακολούθησε, μετά από επαναφορά σε κόρνερ.