Tuesday, October 22, 2024
Home » Κόλμαν: «Φανταστική νίκη, την αφιερώνω σε όλους τους οπαδούς μας»

Κόλμαν: «Φανταστική νίκη, την αφιερώνω σε όλους τους οπαδούς μας»

Μετά τη νίκη της ΑΕΛ με 2-0 επί της Νέας Σαλαμίνας, ο προπονητής των γαλαζοκίτρινων, Κρις Κόλμαν, δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για την απόδοση και τη συγκέντρωση της ομάδας του, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ουαλός τεχνικός συνεχάρη τους παίκτες του για την αποφασιστικότητα που έδειξαν και αφιέρωσε τη νίκη στους οπαδούς, τονίζοντας τη σημασία της υποστήριξής τους.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Φανταστικοί τρεις βαθμοί. Στα πρώτα 20’ λεπτά ο αντίπαλος ήταν καλύτερος και δεν ήμασταν στο γήπεδο. Στο δεύτερο ημίχρονο κυριαρχήσαμε στο παιχνίδι, φτιάξαμε αρκετές ευκαιρίες, σκοράραμε αργά αλλά αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Αν θέλουμε να πετύχουμε κάτι φέτος πρέπει να είναι όλοι έτοιμοι και αυτοί από τον πάγκο. Είμαι πολύ χαρούμενος για τους παίκτες μου έχουμε πολύ καλά αποδυτήρια και πρέπει να συνεχίσουμε έτσι. Αφιερώνω αυτή τη νίκη σε όλους τους οπαδούς μας. Οι οπαδοί μας θα λείπουν για αρκετό καιρό και είμαι απογοητευμένος γι΄ αυτό. Είναι μεγάλη πρόκληση αυτό για εμάς διότι είναι παθιασμένοι και μας δίνουν ώθηση πάντα για τη νίκη».