Tuesday, October 29, 2024
Home » Live: Ομόνοια 29Μ – Πάφος FC 1-2

Live: Ομόνοια 29Μ – Πάφος FC 1-2

Μπροστά σε αποστολή υψηλών απαιτήσεων στο στάδιο της Περιστερώνας βρίσκεται η Ομόνοια 29Μ, έχοντας ως στόχο να ανακόψει τη δυναμική της Πάφος FC. Χωρίς περιθώρια για λάθη, η ομάδα του Πετράκη καλείται να επιδείξει ψυχραιμία, αποφασιστικότητα και απόλυτη συγκέντρωση προκειμένου να αντισταθεί στην επιθετικότητα του αντιπάλου.

Η Πάφος FC, ετοιμάζεται να γράψει το επόμενο κεφάλαιο της εξαιρετικής φετινής πορείας της. Αντιμετωπίζει την Ομόνοια 29Μ στην Περιστερώνα και έχει ως ξεκάθαρο τη νίκη που θα τη διατηρήσει στην κορυφή της βαθμολογίας με το πέρας της 8ης αγωνιστικής. Η ομάδα φιλοδοξεί να αποδείξει για ακόμα μια φορά την αγωνιστική της ποιότητα, με τον Χουάν Κάρλος Καρσέδο να τονίζει την ανάγκη για συγκέντρωση και δυναμισμό από το πρώτο λεπτό.

Σε μια αναμέτρηση όπου η Πάφος FC είναι το φαβορί, ο Ισπανός προπονητής απαιτεί απόλυτη πειθαρχία και προσήλωση, καθώς κάθε αδυναμία μπορεί να δώσει δικαιώματα στον μαχητικό αντίπαλο. Η τακτική του περιλαμβάνει έντονη πίεση και έμφαση σε ένα γρήγορο γκολ, που θα ανοίξει τον δρόμο για τον έλεγχο του παιχνιδιού και την επικράτηση.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Oμόνοια 29ης Μαϊου (Γιώργος Πετράκης): Μπρολ, Χέιλεν, Σαμπανάντζοβιτς, Ντεσλάντς, Ψάλτης, Καρπ, Φ. Γκαρσία, Γουίλερ, Ρ. Φερνάντες, Ράμος, Τρούγιτς.

Πάφος FC (Χοσέ Κάρλος Καρσέδο): Ίβουσιτς, Μπρούνο, Λουκασέν, Γκολντάρ, Σίλβα, Σούνιτς, Ντράγκομιρ, Κίνα (69′ Koρέια), Πέπε, Τάνκοβιτς, Ζάιρο.

Έναρξη αγώνα.

6′ Σκοράρει η Πάφος FC με τον Σίλβα, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

9′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 29Μ με τον Τρούγιτς, 1-0! Σέντρα του Φερνάντες από δεξιά, πισινή κεφαλιά του Τόρες ο Τρούγιτς με νέα κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

20′ ΓΚΟΛ για την Πάφος FC, 1-1 με κεφαλιά του Ζάιρο! Σέντρα του Λουκασέν από μακριά, ο Βραζιλιάνος φορ με κεφαλιά ψαράκι ισοφάρισε για την ομάδα του. Έκτο γκολ για τον επιθετικό της παφιακής ομάδας, ο οποίος προηγείται στον πίνακα των σκόρερ.]

31′ Σουτ του Τάνκοβιτς εκτός περιοχής με μπόλικα φάλτσα, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

32′ Σουτ του Κίνα από πλάγια θέση, ο Ντράγκομιρ προσπάθησε με το κεφάλι να δώσει τροχιά προς τα δίχτυα στη μπάλα αλλά δεν τα κατάφερε.

36′ Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια 29Μ να πετύχει δεύτερο γκολ, ο Φερνάντες απέφυγε το μαρκάρισμα του Σίλβα, έκανε το σουτ αλλά ο Ίβουσιτς απέκρουσε σωτήρια.

41′ Ο Σούνιτς βρέθηκε σε θέση βολής στο ύψος της περιοχής, αλλά δεν έκανε καλό σουτ, αρκετά έξω η μπάλα.

45′ Δύο λεπτά ο επιπρόσθετος χρόνος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη πρώτου ημιχρόνου

53′ Χωρίς κάποια ευκαιρία στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

53′ Φάση διαρκείας στην περιοχή της Ομόνοιας 29Μ τελείωσε με επιθετικό φάουλ του Ντράγκομιρ, ο οποίος έκανε το σουτ απέκρουσε με τα πόδια ο Μπρολ.

66′ ΓΚΟΛ για την Πάφος FC, 2-1 με τον Σούνιτς! Πλάγιο άουτ του Kίνα, ο Ζάιρο με ωραίο τακουνάκι πάσαρε στον Σούνιτς, ο οποίος με ωραία κίνηση ελευθερώθηκε και πλάσαρε τη μπάλα στα δίχτυα.