Tuesday, September 24, 2024
Home » Το πρώτο γκολ του Φορτούνη με την Αλ Καλίτζ – Της έδωσε το φιλί της ζωής στο 90’+2’!

Γκολ ο Φορτούνης με την Αλ Καλίτζ. Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού, ο οποίος πέρασε στην αναμέτρηση με την Αλ Ταέ για το King Cup στο 46’, ισοφάρισε στο 90’+2’ με πέναλτι. Έκανε το 2-2 και έστειλε το ματς στην παράταση. Ενδιάμεσα, η ομάδα του είχε μείνει με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σέχιτς.

Ωστόσο, στην παράταση η ομάδα του Γιώργου Δώνη λύγισε, καθώς δέχθηκε τρία τέρματα, πληρώνοντας σε σημαντικό βαθμό το γεγονός ότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Ως αλλαγή αγωνίστηκε και ο Δημήτρης Κουρμπέλης, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο 65ο λεπτό.