Wednesday, October 23, 2024
Home » Γιουβέντους – Στουτγκάρδη 0-1: Οι Σουηβοί πάτησαν τους μπιανκονέρι στο Τορίνο και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στη League Phase

Σπουδαία και δίκαια νίκη με 1-0 πήρε η Στουτγκάρδη στο Τορίνο απέναντι στη Γιουβέντους για την 3η αγωνιστική της League Phase του Champions League. Ο Ελ Μπιλάλ Τουρέ ήταν εκείνος που λύτρωσε τους Σουηβούς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Γερμανοί βρήκαν δίχτυα με ωραίο σουτ του Ουντάβ στο 48′ όμως το γκολ ακυρώθηκε έπειτα από παρέμβαση του VAR. Μάλιστα, είδαν και τον Πέριν να αποκρούει εντυπωσιακά το πέναλτι του Μιγιότ στο 86′.

Τελικά όμως, ο Τουρέ βρήκε το νικητήριο γκολ και χάρισε στους Γερμανούς την πρώτη τους νίκη στη φετινή διοργάνωση ανεβαίνοντας έτσι στους 4 βαθμούς. Η Γιουβέντους από την άλλη μεριά παρέμεινε στους 6 βαθμούς έπειτα από τρεις αγώνες.