Wednesday, October 9, 2024
Home » Βόλεϊ: «Καθάρισε» και πάει με φόρα στη Βοσνία η Ομόνοια

Βόλεϊ: «Καθάρισε» και πάει με φόρα στη Βοσνία η Ομόνοια

Η πετοσφαιρική Ομόνοια ήταν συνεπής στις νέες ευρωπαϊκές εξετάσεις της. Επιβλήθηκε με 3-0 σετ (25-23, 25-22, 25-16) της Ράτνικ Μπιλελίνα από τη Βοσνία, σε αγώνα που διεξήχθη στο «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία» για τη φάση των «32» του CEV Cup. Με καθαρή νίκη, οι πράσιν

οι θα πάνε με φόρα στη Βοσνία την επόμενη Τρίτη με στόχο να σφραγίσουν την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Η ομάδα του Σάββα Σάββα αν και δυσκολεύτηκε στα πρώτα δύο σετ, είχε τις λύσεις να τα κατακτήσει (25-23, 25-22) και να πάρει σημαντικό προβάδισμα. Στο τρίτο σετ, με τη ψυχολογία με το μέρος της, δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλό της και έφθασε στην κατάκτησή του πιο εύκολα (25-16), πανηγυρίζοντας την ευρωπαϊκή νίκη. Η Ομόνοια έδειξε ότι είναι καλύτερη ομάδα και με καλή εμφάνιση στη Βοσνία, είναι σε θέση να πετύχει τον στόχο της.