Sunday, September 29, 2024
Home » Ομόνοια Αραδίππου – Καρμιώτισσα 1-1: Μισή «Χ»αρά (vid)

Ομόνοια Αραδίππου – Καρμιώτισσα 1-1: Μισή «Χ»αρά (vid)

Μοίρασαν το καρπούζι και έμειναν με την όρεξη Ομόνοια Αραδίππου και Καρμιώτισσα. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», σε παιχνίδι για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Αποτέλεσμα που δεν αφήνει ικανοποιημένη καμία εκ των δύο ομάδων, καθώς η Καρμιώτισσα προηγήθηκε στο σκορ και έδειχνε ικανή να «καθαρίσει» το ματς, ενώ η Ομόνοια Αραδίππου ισοφάρισε, ήταν καλύτερη και πιο απαιτητική στο δεύτερο ημίχρονο και έπαιξε με παίκτη παραπάνω από 20 λεπτά, λόγω αποβολής του Γιούση στο 70’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η ομάδα των Πολεμιδιών, στο πρώτο ματς μετά την αποχώρηση του Σωφρόνη Αυγουστή, με τον Σίμο Ταραπουλούζη στον πάγκο, προηγήθηκε με ωραίο σουτ του Γιούση εκτός περιοχής στο 14’. Η Ομόνοια Αραδίππου έφερε το ματς στα ίσα στο 48’ με κεφαλιά του Σιδόνιο στο ντεμπούτο του στο κυπριακό πρωτάθλημα. Μετά από κόρνερ του Μπόργκες ο Πορτογάλος αμυντικός με ωραία γυριστή κεφαλιά νίκησε τον Επασί και ισοφάρισε σε 1-1.

Στους πέντε βαθμούς η Ομόνοια Αραδίππου, η οποία μετά τη νίκη επί του Παραλιμνίου προσθέτει άλλον έναν βαθμό στο σακούλι. Στους πέντε βαθμούς και η Καρμιώτισσα.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ομόνοια Αραδίππου (Χούγκο Μάρτινς): Λόρια, Σιήκκης, Γκιοτά, Θεοχάρους, Σιδόνιο, Ταβάρες, Χαβέλκα, Βρόντης, Μπόργκες Αναστασίου, Φεριέρ.

Καρμιώτισσα (Σίμος Ταραπουλούζης): Επασί, Αντωνίου, Μαλόνε, Σίμιτς, Κοβάσεβιτς, Νεοφύτου, Χότσκο, Ντούμπια, Πόθο (73′ Κβιρκβία), Γιούσης, Ντόρντεβιτς (61′ Μπάκιτς).

Έναρξη αγώνα.

6′ Πρώτη καλή στιγμή, σουτ του Ντούμπια η μπάλα κόντραρε και έφυγε έξω.

14′ ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα, 1-0 με τον Γιούση. Ο Ελλαδίτης με ωραίο σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Λόρια και έβαλε την ομάδα των Πολεμιδιών σε θέση οδηγού.

20′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια Αραδίππου να φέρει στα ίσα το ματς, ο Μπόργκες έκανε το σουτ η μπάλα λίγο έξω.

23′ Ο Ντόρντεβιτς έχασε μεγάλη ευκαιρία για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην Καρμιώτισσα μετά το λάθος του Ταβάρες, αλλά το πλασέ του δεν βρήκε στόχο.

41′ Ευκαιρία μετά από ώρα στο ματς, ο Επασί απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ του σουτ του Μόργκαν εντός περιοχής.

42′ Απειλεί ξανά η Αραδίππου με τον Σιήκκη αυτή τη φορά, ο Επασί είπε και πάλι όχι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

48′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια Αραδίππου, 1-1 με τον Σιδόνιο! Κόρνερ του Μπόργκες με ωραία κεφαλιά ο Πορτογάλος αμυντικός έφερε το ματς στα ίσα.

50′ Απειλεί για δεύτερο γκολ η Ομόνοια με κεφαλιά του Φεριέρ, απέκρουσε ο Επασί.

55΄Σουτ του Μπόργκες η μπάλα έξω.

58′ Καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα σε αντεπίθεση του Ντούμπια, έκανε το σουτ έξω.

61′ Δοκάρι για την Ομόνοια Αραδίππου σε σουτ του Βρόντη, η μπάλα κόντραρε άλλαξε πορεία και κτύπησε στο δοκάρι.

70′ Κόκκινη κάρτα στον Γιούση, δεύτερη κίτρινη, με δέκα η Καρμιώτισσα.

76′ Σουτ του Μπόργκες ο Επασί ήταν και πάλι σε ετοιμότητα.

85′ Καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα. Γύρισμα του Κοβάσεβιτς στην περιοχή, απομάκρυνε ο Μπάτζι σωτήρια.

90′ Πέντε λεπτά ο επιπρόσθετος χρόνος.

90’+3 Στο έδαφος τραυματίας ο Λόρια και διακοπή στο παιχνίδι.