Home » ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΘΡΙΛΕΡ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΥΣ 8

Την Πρόκριση στα Προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε χθες ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ μέσα στο “Γ. ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ” απέναντι στον αιώνιο αντίπαλο του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ στη διαδικασία των πέναλτι. Το παιγνίδι στην κανονική του διάρκεια και στην παράταση έμεινε στο 0-0. Με 7-6 στη διαδικασία των πέναλτι, ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ πανηγύρισε μια μεγάλη πρόκριση στους 8 του Κυπέλλου Ελλάδας. Έτσι το ντέρμπι και κατ’ επέκταση η πρόκριση κρίθηκαν από την άσπρη βούλα. Στα Προημιτελικά ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ θα αντιμετωπίσει σε διπλά ματς τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ.

Ο ΑΡΗΣ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΑΕΚ

Στο άλλο χθεσινό παιγνίδι στο “Κλεάνθης Βικελλίδης”, ο ΑΡΗΣ στη ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι απέκλεισε την κάτοχο του τίτλου ΑΕΚ, με 4-2, και πέρασε στα Προημιτελικά. Το παιγνίδι στην κανονική του διάρκεια και στην Παράταση έμεινε στο 1-1, όπως διαμορφώθηκε από τα τέρματα των ΓΚΑΤΣΙΝΟΒΙΤΣ στο 45+1 και ΜΟΡΟΝ στο 59΄. Πλέον ο ΑΡΗΣ περιμένει στα Προημιτελικά τον Νικητή του ζευγαριού ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ.

ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΟΚ

Μέσα στις Σέρρες, ο ΠΑΟΚ έκανε υγιεινό περίπατο κερδίζοντας με 4-0 τον ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα και σφράγισε από τώρα την Πρόκριση στην επόμενη φάση του Θεσμού. Για τον Δικέφαλο του Βορρά σκόραραν οι ΝΑΣΠΕΡΓΚ- ΣΑΣΤΡΕ- ΜΑΡΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟ- ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ.

Στα Προημιτελικά προκρίθηκαν και ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ και ο ΟΦΗ μετά τις ισοπαλίες που έφεραν χθες εκτός έδρας, αφού στα πρώτα εντός έδρας παιγνίδια τους είχαν κερδίσει.

Εικόνα : protothema.gr