Home » ΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ΤΩΝ ΠΑΦΙΤΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΤΗ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ΤΩΝ ΠΑΦΙΤΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΤΗ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

0 comment

Χειρότερη Αγωνιστική από την 2η της Β Κατηγορίας που διεξήχθηκε την Παρασκευή και την Κυριακή  δεν μπορή να υπάρξη από πλευράς αποτελεσμάτων γιά τις Παφίτικες ομάδες. Και οι 3 ομάδες μας που συμμετέχουν σε αυτή γνώρισαν την ήττα και μάλιστα χωρίς να …. σκοράρη ΚΑΜΜΙΑ !!!!

ΕΝΑΔ: ΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟΝΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δέν τα κατάφερε ούτε αυτή την Αγωνιστική η ΕΝΑΔ να έχει βαθμολογικό κέρδος αγωνιζόμενη στο Τσίρειο με αντίπαλο τον ΔΙΓΕΝΗ Υψωνα έχασε με 2-0 και έμεινε στο πάτο της Βαθμολογίας χωρίς ακόμα να πάρη βαθμό. Τό γρήγορο πρώτο γκόλ στο 6΄επιρέασε τους Πολίτες που προσπάθησαν στο Β Ημίχρονο για την ισοφάριση όμως ένα 2ον γκόλ στο 69΄από τους Γηπεδούχους καθόρισε το Τελικό 2-0.

ΑΚΡΙΤΑΣ; ΕΧΑΣΕ ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΥ

Δέν μπόρεσε να δώση συνέχεια στίς Νίκες ο ΑΚΡΙΤΑΣ που χθές έχασε με 1-0 από την Ε.Ν.Π στο ΣΤ.ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ με πέναλτυ στο 17΄που έκρινε την τύχη του αγώνα αφού με αυτό το μοναδικό γκόλ η ΕΝΠ πήρε την Νίκη .Ενα πέναλτυ για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι παίκτες του ΑΚΡΙΤΑ . Στούς χρόνους των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με 2η Κίτρινη κάρτα ο παίκτης του ΑΚΡΙΤA  DORU CALESTRU.

ΠΕΓΕΙΑ; ΗΤΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ

Δέν κατάφερε να ντουπλάρη τις Νίκες της η ομάδα της ΠΕΓΕΙΑΣ με αντίπαλο την ΟΜΟΝΟΙΑ 29ης Μαιου στο γήπεδο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΑΜΑΤΣΟΣ. Έκανε την πρώτη της ήττα στο φετεινό Πρωτάθλημα έχασε με 2-0 σε ένα παιγνίδι που δέν διεκδικά δάφνες από πλευράς απόδοσης των 2 ομάδων . Ναί μεν δέν ήταν καλύτερη η  ΟΜΟΝΟΙΑ 29ης Μαιου της ομάδας του ΠΑΝΤΣΕΟΝ όμως πήρε το Τρίποντο