Tuesday, September 17, 2024
Home » ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΡΑΓΚΑ ΜΕ 2-1 ΕΜΕΙΝΕ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Χωρίς να είναι καλύτερη του η ΜΠΡΑΓΚΑ κέρδισε ψες με 2-1 τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ στην Πορτογαλία στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα Πλέι οφ του Τσάμπιονς Λίγκ. Καλύτερος ο ΠΑΟ στο Α Ημίχρονο δημιούργησε 2-3 καλές ευκαιρίες που όμως δεν κατάφερε να εκμεταλευτή και το ημίχρονο έκλεισε για τις δύο ομάδες με Λευκή Ισοπαλία. Στήν επανάληψη και πολύ νωρίς στο 51΄οι Γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 και ενώ οι Πράσινοι της Αθήνας βρήκαν τεράστια ευκαιρία για το 1-1 στο 62΄ο ΣΠΟΡΑΡ μόνος με τα δίχτυα δέν τα κατάφερε στέλλοντας την μπάλλα στα … Περιστέρια !!! Λίγο αργότερα στο74΄από λάθος στην άμυνα του ΠΑΟ οι Πορτογάλοι έκαναν το 2-0 όμως οι παίκτες του Γιοβάνοβιτς δέν τα παράτησαν πείσμωσαν και όπως και στο Βελοντρομ έτσι και ψές στην Πορτογαλία παγωσαν τους αντιπάλους σκοράροντας στις καθυστερήσεις με τον Αργεντινό ΜΑΤΣΙΝΙ 95΄που μείωσε σε 2-1 και οι Τριφυλλοφόροι της Αθήνας έμειναν Ζωντανοί στο κόλπο της Πρόκρισης στους ομιλους του Τσάμπιονς Λίγκ. Η Ρεβάνς την ερχόμενη Τρίτη στο ΟΑΚΑ