Home » ΠΑΦΟΣ FC: ΦΕΤΟΣ ΜΠΟΡEI ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ !

ΠΑΦΟΣ FC: ΦΕΤΟΣ ΜΠΟΡEI ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ !

0 comment

Δεύτερος αγώνας δεύτερη Νίκη για την ομάδα  της Πάφου και πάλι με τριάρα όπως και με την Καρμιώτισα. Αυτή τη φορά ”θύμα” της η ΑΕΛ που αν και προηγήθηκε με 0-1 στο 36΄σε ένα πρώτο Ημίχρονο που η ΠΑΦΟΣ ψαχνότανε και δεν έπιασε μεγάλη απόδοση. Στήν επανάληψι η ομάδα του Χουάν Κάρλος Κασέδο βγήκε με το καλό της κουστούμι στο Γήπεδο και στο 56΄ισοφάρισε σε 1-1 ( ΠΕΤΑΡ) και πλέον ήταν ζήτημα χρόνου να γίνει η ανατροπή που την πέτυχε στο 77΄(2-1) ο αρχηγός ΖΑΙΡΟ .όμως τρώγοντας έρχεται η όρεξη και ο καλπασμός της ομάδας της ΠΑΦΟΥ συνεχίστηκε με τις ευκαιρίες να διαδέχονται η μία την άλλη και με αυτά τα δεδομένα ήρθε το 3-1 με τον ΝΑΜΕ στο 90+7 που έκλεισε τον χορό των τερμάτων.
 Με πάρα πολύ καλή παρουσία στο Β Ημίχρονο η ΠΑΦΟΣ μπορούσε και για πιο μεγάλο σκορ . ΜΕΛΑΝΟ !!! σημείο σε ένα Αθλητοπρεπέστατο παιγνίδι η Διαιτησία του Θεουλή Χρυσοβαλάντη να σφυρίζει ότι μόνο αυτός έβλεπε . Ο Αρχιδιαιτητής και η ΚΟΠ είναι ΕΔΩ…. ΒΛΕΠΟΥΝ ;;;;;

Εικόνα : sport-fm.com.cy