Home » ΠΑΦΟΣ FC : EXΑΣΕ ΜΕΝ…. ΑΡΕΣΕ ΔΕ

ΠΑΦΟΣ FC : EXΑΣΕ ΜΕΝ…. ΑΡΕΣΕ ΔΕ

0 comment

Μπορεί να μην κέρδισε  στο δεύτερον φιλικό αγώνα που έδωσε η ΠΑΦΟΣ στα πλαίσια της Προετοιμασίας της με αντίπαλο την Ιταλική ΣΑΣΟΥΟΛΟ έχασε 2-1 όμως έκανε αρκετά καλή εμφάνιση και άφησε υποσχέσεις για ένα καλύτερο μέλλον.
 Στο Α Ημιχρόνιο είχε πολύ καλή απόδοση βάση εποχής  και χρόνου προετοιμασίας όμως με το καλημέρα της αναμέτρησης στο 10΄είχε την ατυχία να χάση τον αρχηγό της ΖΑΙΡΟ που λόγω ενοχλήσεων που ένοιωσε έγινε αλλαγή. Στο 13΄οι ”ΓΑΛΑΖΙΟΙ ” άνοιξαν το σκορ με τον ΒΑΛΑΚΑΡΙ ( 0-1 ) Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 26 οι ΙΤΑΛΟΙ έκαναν την μοναδική τους ευκαιρία στο Α΄μέρος και όμως σκόραραν κάνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ του Α Ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι ΙΤΑΛΟΙ ανέβασαν ρυθμούς ιδίως μετά το 65 που ο ΚΑΣΕΔΟ έκανε αρκετές αλλαγές παίρνοντας στον αγώνα νεαρούς παίκτες με αποτέλεσμα να αλλάξει η εικόνα για την ομάδα της ΠΑΦΟΥ . Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα οι ΙΤΑΛΟΙ πέτυχαν το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του χθεσινού φιλικού