Friday, September 20, 2024
Home » ΠΑΦΟΣ FC – ΔΟΞΑ 4-0 ΕΚΑΝΕ ΥΓΙΕΙΝΟ ….. ΠΕΡΙΠΑΤΟ !!!

ΠΑΦΟΣ FC – ΔΟΞΑ 4-0 ΕΚΑΝΕ ΥΓΙΕΙΝΟ ….. ΠΕΡΙΠΑΤΟ !!!

Τήν τρίτη της Νίκη σε ισάριθμα εντός έδρας παιγνίδια έκανε η ομάδα της ΠΑΦΟΥ το Σάββατο. ”Θύμα” της αυτή την φορά η ΔΟΞΑ ΚΑΤ που την ”καθάρισε” από το Α Ημίχρονο αφού μέσα σε 4΄ ( 19-23) πέτυχε 3 τέρματα 2 με τον ΜΠΡΟΥΝΟ και ένα με τον ΤΑΝΚΟΒΙΤΣ. Το 4ον τέρμα πέτυχε ο ΖΑΙΡΟ στο 59΄. Ήταν ένα παιγνίδι που δέν δυσκολεύτηκαν καθόλου οι ”ΓΑΛΑΖΙΟΙ” του ΧΟΥΑΝ ΚΑΡΛΟΣ ΚΑΣΕΔΟ να το κερδίσουν αφού το πήραν άνετα σε ρυθμό ρελαντί και με σκορ ( κάτι που συνηθίζουν στα εντός έδρας παιγνίδια τους )  Ο ΚΑΣΕΔΟ έκανε όλες τις αλλαγές του 5 στο σύνολο ρίχνοντας ταχύτητα και ξεκουράζοντας παίκτες εν όψι ΑΠΟΕΛ την Τετάρτη.Άξιον αναφοράς ότι στο Α Ημίχρονο η ΠΑΦΟΣ εκτός από τα 3 τέρματα οι παίκτες της σημάδεψαν και 3 φορές τα δοκάρια.
Κάτι που εντυπωσίασε τους πέραν των 3000 φίλων της ΠΑΦΟΥ ήταν η Βραζιλιάνικη μαγεία από το επιθετικό τρίο των Γηπεδούχων ΖΑΙΡΟ-ΜΠΡΟΥΝΟ και ΜΑΝΓΚΑ που συνεργάζονται άψογα και κάνουν θαύματα εντός αγωνιστικού χώρου .