Home » ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Π. ΚΑΙ ΠΑΟΚ

ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Π. ΚΑΙ ΠΑΟΚ

0 comment
Άνετη Νίκη μπορεί να χαρακτηρισθεί αυτη που πέτυχε στην έδρα του ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. επί της ΤΣΟΥΚΑΡΙΤΣΚΙ με 3-1 για τα πλέυ οφ του Γιουρόπα Λίγκ και θα μπορούσε να ήταν ακόμη πιό άνετη άν δεν δεχόταν το γκόλ στίς καθυστερήσεις του αγώνα. Οι ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ ”κλείδωσαν” την Νίκη τους από το Α Ημίχρονο με τα τέρματα του ΕΛ ΚΑΣΜΠΙ (3΄και 40) και του ΦΟΡΤΟΥΝΗ 15΄Οι Σέρβοι μείωσαν σε 3-1 στο 93
Έχοντας σαν πρώτο βιολί τον ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ που σκόραρε και κέρδισε και πέναλτυ ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα Πρόκρισης για την είσοδο του στους Ομίλους του Κόνφερανς Λίγκ κερδίζοντας εκτός έδρας την ΧΑΡΤΣ 2-1 με ανατροπή. Οι Γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτυ νωρίς στο 9΄με 1-0 και ο ΣΒΑΜΠ με πέναλτυ και αυτός ισοφάρισε σε 1-1 στο 12΄την Νίκη έδωσε ο ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ στο 75 που διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τον ΠΑΟΚ.
Εικόνα : foxbet.gr