Home » ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΙ ΠΕΓΕΙΑ ΜΠΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΙ ΠΕΓΕΙΑ ΜΠΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ

0 comment
Πρεμιέρα στο Πρωτάθλημα Β Κατηγορίας στο οποίο συμμετέχουν 3 Παφίτικες Ομάδες ( ΑΚΡΙΤΑΣ – ΠΕΓΕΙΑ – ΕΝΑΔ ) το περασμένο Σάββατο Τα αποτελέσματα των Παφίτικων ομάδων ήταν :

ΕΝΑΔ – ΑΚΡΙΤΑΣ 1-2

Το πρώτο φετινό Παφίτικο ντέρπυ στη Β Κατηγορία το πήρε ο ΑΚΡΙΤΑΣ κερδίζοντας εκτός έδρας με 2-1 στην Π Χρυσοχούς την τοπική ΕΝΑΔ στην παρουσία αρκετών φίλων των δύο ομάδων. Ο Παναγιώτης Λούκα άνοιξε το σκορ για τον ΑΚΡΙΤΑ στο 37΄στη συνέχεια ο ΑΚΡΙΤΑΣ έμεινε με10 παίκτες λόγω αποβολής με κόκκινη κάρτα του CAUAN.κάτι που εκμεταλλεύθηκε η ΕΝΑΔ και νωρίς στο Β Ημίχρονο ισοφάρισε στο 56΄μετον ΦΡΟΞΥΛΙΑ  σε 1-1 όμως ο ΑΚΡΙΤΑΣ δεν τα έβαλε κάτω και κατάφερε να πετύχει το γκολ της Νίκης 1-2 με τον ΑΛΟΜΑΡ στο 64΄
ΠΕΓΕΙΑ- ΠΑΕΕΚ 2-0
Μπήκε με το δεξί η ΠΕΓΕΙΑ στο Πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη εντός έδρας και με την συμπαράσταση των Φίλων και οπαδών της κέρδισε με 2-0 την ΠΑΕΕΚ  .Ο Γιώργος Βάσου άνοιξε το σκορ στο 59΄και λίγο αργότερα o JOSIP στο 69΄πέτυχε το τελικό 2-0 για την ομάδα του ΠΑΝΤΣΕΟΝ που θα έκανε το  καλύτερο δυνατό ντεμπούτο αν δεν υπήρχε η αποβολή ΝΙΚΟΛΕΤΙΔΗ με 2η κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα
Εικόνα : cosmosnews.com.cy