Home » ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗ ΨΕΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗ ΨΕΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

0 comment

Ο απολογισμός για τις ομάδες μας ψες στις Ευρωπαϊκές τους υποχρεώσεις στο ΓΙΟΥΡΟΠΑ αλλά και ΚΟΝΦΕΡΑΝΣ ΛΙΓΚ δεν ήταν καθόλου κολακευτικός . Τέσσερις ήττες και μια ισοπαλία που ασφαλώς δεν αφήνουν καμιά ομάδα ικανοποιημένη πλην του  ΠΑΟΚ που στην ΤΟΥΜΠΑ   έφερε ισοπαλία 2-2 με την ΑΜΠΕΡΤΙΝ  όμως δεν του στοίχισε στο ΚΟΝΦΕΡΑΝΣ ΛΙΓΚ  που συμμετέχει αφού ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΏΤΗ ΘΈΣΗ – ΑΗΤΤΗΤΟΣ ενώ εξασφάλισε την Πρόκρισή του στα Νόκ-Αουτ της Διοργάνωσης. Στα παιγνίδια του ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ:

ΡΕΑΛ  ΜΠΕΤΙΣ – ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4-1

Βαρειά και άδικη ήττα γιά την ομάδα του ΣΠΙΛΕΦΣΚΙ με βάση την εικόνα που παρουσίασε ψές. Ούτε η παρουσία των πέραν των 40.000 φίλων της ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ ούτε το όνομα της αντιπάλου της ”τρόμαξαν” η ”κόμπλαραν” την ομάδα της Λεμεσού που είδε στα μάτια τον αντίπαλο της.Τό μοναδικό  γκόλ του ΑΡΗ πέτυχε στο 84 ο ΚΟΚΟΡΙΝ που μείωσε σε3-1. Ο Τερματοφύλακας του ΑΡΗ έπιασε πέναλτι στο 76΄ Με την ήττα του αυτή ο ΑΡΗΣ ψαλίδισε τις πιθανότητές του για πρόκριση στα Νόκ-Αουτ της Διοργάνωσης

ΑΕΚ – ΜΑΡΣΕΙΓ 0-2

Μέ ένα γκόλ σε κάθε ημίχριονο ( 25 και στις καθυστερήσεις 90+3 ) οι Γάλλοι πήραν σημαντική Νίκη μέσα στο ΟΠΑΠ ΑΡΕΝΑ κάνοντας 8 τους βαθμούς τους και απολαμβάννουν τον αέρα της κορυφής στον Ομιλο ενώ η ΑΕΚ με 4 βαθμούς βρίσκεται στην 3η θέση  Θά μπορούσε το σκόρ να ήταν καλύτερο για την ΑΕΚ που παρουσιάσθηκε αισθητά  βελτιωμένη αλλά άστοχηστο Β Ημίχρονο που μπορούσε κάλλιστα να ισοφαρίση τον αγώνα πριν το 90+3 που πέτχε το 2ον τερμα της η ΜΑΡΣΕΙΓ.

ΡΕΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3-1

Με πολλά αμυντικά λάθη ψές ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ γνώρισε  την ήττα για 2η φορά από τους Γάλλους με 3-1. Γιά τον ΠΑΟ σκόραρε από την άσπρη βούλα ο ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ στο 34΄ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1 Στο λεπτό αυτό η ΡΕΝ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του ΜΠΕΛΟΣΙΑΝ.που αντί να το εκμεταλλευθούν αυτό οι παίκτες του ΠΑΟ έκαναν το ένα λάθος μετά το άλλο με αποτέλεσμα να δεχθούν 2 γκολ  σε 5 από το 65΄- 70

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-0

Παρά το ότι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ έλεγχε το παιγνίδι μέχρι το 74΄που οι Γηπεδούχοι πέτυχαν το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης που έκρινε και τον αγώνα δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και έχασαν την ευκαιρία για ένα θετικό αποτέλεσμα και όπως τόνισε στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής των ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΩΝ  ΝΤΙΕΓΚΟ ΜΑΡΤΙΝΕΘ το γκολ ήταν η λεπτομέρεια που έκανε την διαφορά