Home » ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΛ : ΣΤΟΥΣ 8 ΑΡΣΕΝΑΛ ΚΑΙ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΛ : ΣΤΟΥΣ 8 ΑΡΣΕΝΑΛ ΚΑΙ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

0 comment

Η ΑΡΣΕΝΑΛ μέ Πρωταγωνιστή τον Τερματοφύλακά της ΝΤΑΒΙΝΤ ΡΑΓΙΑ  που απέκρουσε δύο πέναλτι στην ”Ρώσικη Ρουλέτα” στην διαδικασία των πέναλτι απέκλεισε την ΠΟΡΤΟ με σκορ 4-2 ( το παιγνίδι στην κανονική του διάρκεια έληξε 1-0 και έμεινε αναλλοίωτο και στην ημίωρη παράταση). Σκόρερ για τους Άγγλους ο ΤΡΟΣΑΡ στο 41΄ που ισοφάρισε το σκορ του Πρώτου αγώνα.
Οι ”Κανονιέρηδες” επιστρέφουν στους 8 του θεσμού μετά από 14 χρόνια . Ήταν μια αναμέτρηση πραγματικό Θρίλερ μέχρι το τέλος

Στους 8 του ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ πέρασε και η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ που κέρδισε με 3-1 την ΝΑΠΟΛΗ στο ”ΜΟΝΖΟΥΙΚ” και γύρισαν μετά από 4 χρόνια στα Ημιτελικά της Διοργάνωσης οι ”ΜΠΛΑΟΥΓΚΡΑΝΑ” κάνοντας ταυτόχρονα επίδειξη δύναμης . Με το που συμπληρώθηκαν 17 λεπτά η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ προηγήθηκε με 2-0 με τέρματα των ΦΕΡΜΙΝ και ΚΑΣΕΛΟ . Η ΝΑΠΟΛΗ μείωσε στο 30΄με τον ΡΑΧΜΑΝΙ σε 2-1 όμως ο ΡΟΜΠΕΡΤ ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ έβαλε τους τίτλους τέλος στο παιγνίδι στο 83΄με ένα τρίτο γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 3-1

Εικόνα : uefa.com