Tuesday, September 17, 2024
Home » ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ

ΑΝΕΒΗΚΕ Ο ΠΑΟΚ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

Με την έναρξη του Β Γύρου και την διεξαγωγή της 14ης Αγωνιστικής σημειώθηκαν ανακατατάξεις στο Βαθμολογικό πίνακα της Σούπερ Λίγκ. Στο κεφαλόσκαλο της Βαθμολογίας ανέβηκε με 32 βαθμούς μόνος Πρώτος ο ΠΑΟΚ. Τον ακολουθούν με 31 βαθμούς οι … ΑΕΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. μετά τους χθεσινούς αγώνες που σημειώθηκαν τα πιο κάτω αποτελέσματα :

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ -ΑΕΚ 2-2

Παρά το γεγονός ότι πήρε νωρίς Προβάδισμα στο σκορ η ΑΕΚ (2-0) πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα (2΄,14΄) στο τέλος είχε απρόσμενη απώλεια βαθμών μέσα στο Αγρίνιο από τον τοπικό ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ Οι Γηπεδούχοι προ του φάσματος της ήττας αντέδρασαν και με 2 τέρματα  ένα σε κάθε ημίχρονο (37πεν και 65΄) απέφυγαν την ήττα και πήρε πολύτιμο βαθμό η ομάδα του Γιάννη Πετράκη και ταυτόχρονα στέρησε την ευκαιρία στην ΑΕΚ να ανέβει στην κορυφή.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡ 0-1

Με γκολ του Ελ  Αραμπί (65πεν) ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ πήρε πολύτιμο Τρίποντο και ανέβηκε στο Γκρουπ των Πρωτοπόρων. Με την Νίκη αυτή ο Κάρλος Καρβάλιαλ έκανε το 2Χ2 στο πάγκο του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ . Καλύτερη η ομάδα του Πειραιά στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα όμως αν και είχαν 2 καλές ευκαιρίες στο Α Ημίχρονο δεν μπόρεσαν να σκοράρουν Οι Γηπεδούχοι είχαν μια διπλή ευκαιρία (62΄) όμως ο Πασχαλάκης απέκρουσε σωτήρια και μετά από 3΄ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κέρδισε το πέναλτυ που μετέτρεψε σε γκόλ ο Ελ Αραμπί

Εικόνα : match.cy