Home » ΠΑΦΟΣ FC : ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ Η  .. ΚΟΡΥΦΗ !!!

ΠΑΦΟΣ FC : ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ Η  .. ΚΟΡΥΦΗ !!!

0 comment

Μετά από μια Εντυπωσιακή εμφάνιση η ομάδα της ΠΑΦΟΥ πέτυχε την 4η διαδοχική της ΝΙΚΗ επί του ΟΘΕΛΛΟΥ, έκανε 26 τους Βαθμούς της και μοιράζετε την Κορυφή της Βαθμολογίας με ΑΡΗ και ΑΠΟΕΛ που ισοβαθμούν.Γιά να φτάσει στη Νίκη έπρεπε πρώτα να σημαδέψουν οι παίκτες της 3 φορές τα δοκάρια και να χάσουν σωρεία ευκαιριών. Αυτός ήταν και ο λόγος που στο Α Ημίχρονο οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0. Ο μόνιμος πλέον ”εκτελεστής των Δικτυων” ΖΑΙΡΟ έλυσε νωρίς στην επανάληψη 51΄τον Γόρδιο Δεσμό με ένα πανέμορφο γκολ έκανε το 1-0. τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα και άνοιξε ο δρόμος για την Νίκη. Ο ΤΟΥΜΑΣΙ στό 71΄έκανε το 2-0 και στό 77΄μπήκαν οι Τίτλοι Τέλους με το γκολ του ΝΤΡΑΚΟΜΙΡ που έγραψε το τελικό 3-0.

Δίκαιη πέρα για πέρα η Νίκη της ΠΑΦΟΥ με 3-0 επί του ΟΘΕΛΛΟΥ κάτι που μαρτυρούν και οι αριθμοί αφού η ΠΑΦΟΣ είχε κατοχή 73% έναντι 27% του ΟΘΕΛΛΟΥ και 21 Τελικές έναντι 3. Να σημειωθεί ότι ήταν η μεγαλύτερη σε έκταση σκορ ήττα που δέχθηκε μέχρι τώρα ο ΟΘΕΛΛΟΣ..

Η ΠΑΦΟΣ είχε Καθολική υπεροχή στον αγώνα και έδειξε ότι παιγνίδι με παιγνίδι ανεβαίνει αγωνιστικά έχει βάθος πάγκου και λύσεις αγωνιστικές στέλνοντας το μήνυμα ότι με ανάλογη συνέχεια μπορεί έχει τα φόντα για πραγματοποίηση του στόχου της Εξόδου στην Ευρώπη και γιατί όχι την κατάκτηση Τροπαίου

Εικόνα : sport-fm.com.cy