Thursday, July 11, 2024
Home » ΠΑΦΟΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5-1. ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΔΥΝΑΜΗΣ

ΠΑΦΟΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5-1. ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΔΥΝΑΜΗΣ

0 comment

Για την 8η Αγωνιστική των πλευ οφ και 2 Αγωνιστικές πριν το τέλος του Μαραθωνίου η ΠΑΦΟΣ Διέσυρε και Συνέτριψε την ΑΝΟΡΘΩΣΗ στο ΣΤ. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ με 5-1 και μάλιστα με Ανατροπή. Μετά το πρώτο 10λεπτο μια ομάδα ήταν στο Γήπεδο η ΠΑΦΟΣ που εκτός από την Ανατροπή πέτυχε 4 τέρματα στο Α Ημίχρονο και της ακυρώθηκε άλλο ένα Ήταν ένα εφιαλτικό Ημίχρονο για την ΑΝΟΡΘΩΣΗ που δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό που έβαλαν οι”ΓΑΛΑΖΙΟΙ”
Τυχεροί όσοι είδαν αυτό το παιγνίδι που έβρεχε γκολ με ένα ΖΑΙΡΟ να πετυχαίνει 2 τέρματα και να χάνει και πέναλτι ενώ τα άλλα 3 τέρματα της ΠΑΦΟΥ πέτυχαν οι ΤΑΝΚΟΒΙΤΣ-ΖΑΖΑ ΚΑΙ ΓΚΟΛΝΤΑΡ Αξιοσημείωτο το γεγονός ότι ο ΖΑΙΡΟ έχει να σκοράρει από 28/2 με την Ν.ΣΑΛΑΜΙΝΑ. Ήταν η πρώτη Πεντάρα για την ΠΑΦΟ στο φετινό Πρωτάθλημα και μια Νίκη που ήρθε μετά από 3 συνεχή παιγνίδια που η ΠΑΦΟΣ δεν ευτύχησε να κερδίσει
Με την Νίκη της επί της ΑΝΟΡΘΩΣΗΣ η ΠΑΦΟΣ έστειλε πολλά μηνύματα και έδωσε απαντήσεις στις Κασσάνδρες ότι …. ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΕΧΕΙ …ΠΑΛΜΟ !!! και διεκδικεί  την Διάκριση και στους δύο Θεσμούς. Ακόμη με την μεγάλη σε σκορ  Νίκη της αλλά και με την επιβλητική της εμφάνιση ανεβαίνει ακόμα περισσότερο τόσο το Ηθικό όσο και η Ψυχολογία και την κρατούν Ζωντανή στη προσπάθεια για έξοδο στην Ευρώπη αφού πλέον είναι μόνο ένα βαθμό πίσω από τον 4ον ΑΡΗ και 4 πίσω από την 3η ΟΜΟΝΟΙΑ στο Πρωτάθλημα ενώ στο ΚΥΠΕΛΛΟ είναι στον Τελικό.

Εικόνα : balla.com.cy