Home » ΠΑΦΙΑΚΟΣ: ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ: ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

0 comment

Δυσκολεύτηκε μεν κέρδισε δε ο KUUTIO HOMES ΠΑΦΙΑΚΟΣ  και αυτή είναι η ουσία. Σε ντέρπυ για γερά νεύρα όπως εξελίχθηκε ο ψεσινός εξ αναβολής αγώνας της 4ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Πετόσφαιρας Ανδρών μεταξύ του KUUTIO HOMES ΠΑΦΙΑΚΟΣ και της Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ στην αίθουσα ΑΦΡΟΔΙΤΗ..
Ο KUUTIO HOMES ΠΑΦΙΑΚΟΣ ήταν ο μεγάλος Νικητής κερδίζοντας τον αγώνα που διήρκεσε 232 λεπτά  με 3-2 Σετ και το σημαντικό τον κέρδισε με ανατροπή αφού βρέθηκε να χάνει με 0-2 Σετ . Η Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ πήρε το Πρώτο Σετ με 22-25 και το 2ον με 20-25 . Προ του φάσματος της Ήττας – Έκπληξη  ο ΠΑΦΙΑΚΟΣ ”Ταρακουνήθηκε ” και πήρε το 3ον Σετ 25-17 μειώνοντας σε 1-2 .Συναρπαστικό το 4ον Σετ όπου ο ΠΑΦΙΑΚΟΣ το πήρε με 29-27 σε 39΄και ισοφάρισε σε 2-2
Στο Τάι-Μπρέικ ο KUUTIO HOMES ΠΑΦΙΑΚΟΣ επικράτησε με 15-11 και με 3-2 πήρε τη Νίκη και τους 2 Βαθμούς και ανέβηκε στη 3η θέση με 8 Βαθμούς.