Wednesday, July 31, 2024
Home » ΕΠΕΣΕ Η ΑΥΛΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΠΕΣΕ Η ΑΥΛΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

0 comment

Τό περασμένο Σαββατοκυρίακο έπεσε η αυλαία και στη Β Κατηγορία γιά την Αγωνιστική περίοδο 2023-24 με αγώνες που γιά τίς Παφίτικες ομάδες ήταν άνευ ενδιαφέροντος μιά που όλα είχαν κριθεί από τις Προηγούμενες Αγωνιστικές. Οι 3 αγώνες που οι ομάδες της Πάφου ολοκλήρωσαν τίς Αγωνιστικές τους Υποχρεώσεις ήταν ;

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΕΓΕΙΑ 4-0

Μέ  2 γκόλ σε κάθε Ημίχρονο ο Ολυμπιακός ”καθάρισε” το παιγνίδι με την ΠΕΓΕΙΑ που τερμάτισε Πρώτελευταία στο Α Ομιλο με 32 βαθμούς μόλις 2 βαθμούς πιό πάνω από την τελευταία  ΑΓ. ΝΑΠΑ  πετυχαίνοντας όλα τα αρνητικά ρεκόρ η ομάδα της  Πέγειας . έχοντας τις λιγότερες Νίκες μόνο μία  τίς περισσότερες Ήττες έντεκα τήν Χειρότερη Επιθετική Γραμμή (9) την πιό τρύπια άμυνα 33 τερ και όλα αυτά σε 14 αγώνες στη Β Φάση

ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΡΦΟΥ – ΑΚΡΙΤΑΣ 1-0

Μέ ένα πέναλτυ στά τελευταία λεπτά του αγώνα οΔΙΓΕΝΗΣ πήρε το Τρίποντο απέναντι στόν ΑΚΡΙΤΑ που τελικά τερμάτισε στην 3η θέσημέ 35 βαθμούς έχοντας την 2η καλύτερη αμυντική γραμμή του Πρωταθλήματος. Μιά χρονιά που σίγουρα μπορούσε να πετύχη πολύ περισσότερα ο ΑΚΡΙΤΑΣ και όχι να παλεύη για την παραμονή του στην Β Κατηγορία. μέχρι της Τελευταίες Αγωνιστικές

ΑΧΥΡΩΝΑΣ – ΕΝΑΔ 1-1

Σε ένα παιγνίδι αδιάφορο και γιά τίς 2 ομάδες που διεξήχθηκε σε στύλ ”ΑΓΓΑΡΕΙΑΣ” οι δύο ομάδες  εξήλθαν ισόπαλες  1-1 . Οι μέν Γηπεδούχοι είχαν εδώ και καιρό εξασφαλισμένη την παραμονή τους οι δε Φιλοξενούμενοι καμμία τυχη για παραμονή ανεξαρτήτως αποτελέσματος οπότε κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον δεν υπήρχε και για τις δύο ομάδες Οί Γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στό 30΄και η ΕΝΑΔ ισοφάρισε 2-2 στο 90+1.