Home » ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ 2-2 Η ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ FC

ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ 2-2 Η ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ FC

0 comment

Εκτός έδρας το Σάββατο σε αγώνα για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Γ Κατηγορίας η ομάδα της ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ εξήλθε ισόπαλη 2-2 με τον ΧΑΛΚΑΝΩΡΑ που ήταν καλύτερος στο Α Ημίχρονο και προηγήθηκε με 2-0 με τέρματα που πέτυχε προς το τέλος του Α Ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι ”ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΟΙ” της ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ βγήκαν με το καλό τους Κουστούμι στο Γήπεδο δεν κατάθεσαν τα όπλα παρά το εις βάρος τους 2-0 και έριξαν όλες τους τις Δυνάμεις στην αντεπίθεση για να αλλάξουν τα δεδομένα πράγμα που δεν άργησε να γίνει αφού στο 62΄μείωσαν σε 2-1 με τον ΜΑΣΑΔΟ μπαίνοντας για καλά στο παιγνίδι και 15΄αργότερα ο Πρώτος σκόρερ της ομάδας της ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ  Ανδρέας ΠΙΤΤΑΚΑΣ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το παιγνίδι στα ίσα 2-2 Η ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ παραμένει στην 2η θέση της Βαθμολογίας έχοντας τώρα 17 Βαθμούς όμως αυξήθηκε η διαφορά από την κορυφή στους 3 βαθμούς.