Home » ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΠΡΟΥ ΤΕΛΟΣ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ..

ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΠΡΟΥ ΤΕΛΟΣ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ..

0 comment

Οκτώ παιγνίδια έδωσε η ΕΘΝΙΚΗ μας στην Προκριματική φάση του ΓΙΟΥΡΟ 2024 και γνώρισε ισάριθμες ήττες.Τελευταία που ήταν και το τέλος αυτού του Εφιάλτη η ψεσινή στο Στάδιο ΑΛΦΑΜΕΓΑ που με αντίπαλο την Εθνική ΙΣΠΑΝΙΑΣ έχασε με 3-1 ολοκληρώνοντας την πορεία του το Αντιπροσωπευτικό μας Συγκρότημα χωρίς Βαθμό . Από το ψεσινό παιγνίδι το μόνο ”παρήγορο” ήταν η εμφάνιση της Εθνικής μας ομάδας στο Β Ημίχρονο και το τέρμα του ΠΗΛΕΑ στο 75΄το τρίτο που πέτυχε η Εθνική μας σε αυτή την πορεία ενώ δέχθηκε ..28

Τα τρία τέρματά τους οι ΙΣΠΑΝΟΙ τα πέτυχαν στο Α Ημίχρονο ( 4΄-22-28΄) ήτοι σε 24΄΄ενώ είχαν και ένα δοκάρι. ”Εφάρμοσαν το γνωστό σλόγκαν  ΨΕΚΑΣΤΕ – ΣΚΟΥΠΙΣΤΕ – ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ” !!  και  καθάρισαν το παιγνίδι οπότε για αυτούς πλέον το παιγνίδι στο Β Ημίχρονο ήταν Διαδικαστικού χαρακτήρα έτσι έριξαν ταχύτητα και το έβγαλαν σε ρυθμό Ρελαντί μια που τα πάντα είχαν κριθεί πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο του αγώνα.. Και δεν ήταν έκπληξη αυτή η εξέλιξη αφού ήταν λιγο-πολύ μια αναμενόμενη ήττα απέναντι στην Εθνική ΙΣΠΑΝΙΑΣ των τόσων Αστέρων

Μπορεί να άλλαξε έδρα η Εθνική μας όμως ούτε το Στάδιο ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ της έφερε Γούρι γιατί … ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΔΡΑ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΙΚΟΝΑ !!!

Εικόνα : themasports.tothemaonline.com