Home » ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Β ΚΑΙ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Β ΚΑΙ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

0 comments

ΕΧΑΣΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΠΑΦΟΥ

Χωρίς Βαθμολογική συγκομιδή για τις ομάδες της ΠΑΦΟΥ η αγωνιστική που διεξάχθηκε το περασμένο Σάββατο στα Πρωταθλήματα Β και Γ Κατηγορίας. Έχασαν όλες με αποτέλεσμα βαθμολογικά να μείνουν εκεί που ήταν.

ΠΕΓΕΙΑ: ΕΧΑΣΕ ΜΕΝ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΟΜΩΣ ΣΤΟ Α ΓΚΡΟΥΠ

Δεν τα κατάφερε η ομάδα της ΠΕΓΕΙΑΣ 2014 την Παρασκευή το βράδυ εντός έδρας με τον Διγενή Υψωνα να φθάσει στην 8η φετινή της Νίκη που θα την ανέβαζε στις 3 πρώτες και Προνομιούχες θέσεις της Βαθμολογίας. Έχασε με 2-0 και με 24 βαθμούς παρέμεινε στην 6η θέση της Βαθμολογίας και σίγουρα στην πρώτη οχτάδα που θα γίνει η μάχη γι την κατάληψη μιας Προνομιούχου θέσης που θα οδηγεί στην Α Κατηγορία.Ο Διγενής Υψωνα με 2 γκολ ένα σε κάθε Ημίχρονο 21΄και 25΄σιγούρεψε θέση στα ψιλά της Βαθμολογίας . Με σοβαρό κτύπημα στο κεφάλι έφυγε για το Νοσοκομείο στο 49 ο Νέαρχος Ζήνωνος της ΠΕΓΕΙΑΣ 2014

ΕΝΑΔ: ΣΤΑΘΕΡΑ … ΠΡΩΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

Για άλλη μια φορά δεν μπόρεσε τα τελευταία λεπτά  να κρατήσει το σκορ η ΕΝΑΔ μέχρι το τελικό σφύριγμα του Διαιτητή και της στοίχισε και πάλι αφού δέχθηκε γκολ στο 90+4 από τον ΔΙΓΕΝΗ Μόρφου και έχασε το παιγνίδι με 1-0 μέσα στην έδρα  της που την καθήλωσε στην Προτελευταία θέση της Βαθμολογίας με μόνο 9 βαθμούς στην επικίνδυνη ζώνη του Υποβιβασμού και ασφαλώς με αβέβαιο μέλλον κάτι που προβληματίζει τους πάντες στο στρατόπεδο της ΕΝΑΔ η οποία πρέπει να ανακάμψει άμεσα για να μην μπλεχτεί σε περιπέτειες . Από πλευράς ΕΝΑΔ εκφράζονται έντονα παράπονα για την Διαιτησία και συγκεκριμένα για την φάση του Γκολ που υποστηρίζουν ότι ήταν οφσάιντ

ΑΚΡΙΤΑΣ: ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΗ ΚΑΥΤΗ ΖΩΝΗ

Ούτε ο ΛΑΧΤΙΟΝΟΒ τουλάχιστον για την ώρα δεν κατάφερε να βάλει τροχοπέδη στην κατηφόρα του ΑΚΡΙΤΑ χωρίς βέβαια να φέρει ουδεμία ευθύνη το νέο αφεντικό του πάγκου των ”ΠΡΑΣΙΝΩΝ”της Χλώρακας που γνώρισαν την 8η φετινή τους ήττα με 2-0 στο ΔΑΣΑΚΙ από τον ΑΣΙΛ μετά από μετριότατη εμφάνιση και παραμένουν καθηλωμένοι στην 13η θέση με μόνο 12 βαθμούς σε 14 αγώνες κάτι που φέρνει ακόμη μεγαλύτερο πονοκέφαλο και Προβληματισμό στους Χλωρακιώτες αφού πλέον βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής από την Διακεκαυμένη ζώνη του Υποβιβασμού.
Η ομάδα του ΑΓΓΕΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ( ΑΣΙΛ ) πήρε βαθιές βαθμολογικές ανάσες και πλέον εκτός….. συγκλονιστικού απροόπτου θα είναι στην 8αδα

ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ: ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ 2024 ΜΕ ΤΟ … ΑΡΙΣΤΕΡΟ !!

Το χειρότερο ξεκίνημα για το 2024 έκανε η ομάδα της Γεροσκήπου ΄που συνεχίζοντας το σερί των ανεπιτυχών αποτελεσμάτων πρόσθεσε άλλη μια ήττα την 6η  στο παθητικό της χάνοντας στο ΚΟΤΣΙΑΤΗ από τον ΚΕΔΡΟ με 3-2 . Μέσα σε 9 λεπτά 15΄και 24΄ο ΚΕΔΡΟΣ αιφνιδίασε τους”ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΟΥΣ” της ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ και προηγήθηκε με 2-0. Πριν κλειση το Α Ημίχρονο η ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ μείωσε σε 2-1 και στό 56΄ισοφάρισε σε 2-2 όμως όχι μόνο δεν μπόρεσαν να γυρίσουν το παιγνίδι αλλά ούτε και να κρατήσουν το σκορ αφού στο 82΄δέχθηκαν γκόλ έγινε το 3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Τώρα η ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ είναι στην 9η θέση με 19 βαθμούς