Saturday, October 26, 2024
Home » Βόλεϊ Ανδρών: Πράσινο το ντέρμπι, πρώτη νίκη για Αναγέννηση

Βόλεϊ Ανδρών: Πράσινο το ντέρμπι, πρώτη νίκη για Αναγέννηση

Η Ομόνοια ήταν η μεγάλη κερδισμένη στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών. Οι πράσινοι στο πρώτο τους παιχνίδι στη σεζόν μπήκαν με το δεξί επικρατώντας στο «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία» του Κuutio Homes Παφιακού με 3-1 σετ και άρχισε ιδανικά το πρωτάθλημα με προβάδισμα επί ενός εκ των άμεσα ανταγωνιστών της για τον τίτλο.

Στο άλλο παιχνίδι της σημερινής ημέρας, η Αναγέννηση Δερύνειας επικράτησε με 3-1 σετ της Ανόρθωσης και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, σε αντίθεση με την «Κυρία» που δέχθηκε δεύτερη ήττα.

Η 2η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα 28 Οκτωβρίου με τον αγώνα ΑΕΚ Καραβά – ΑΠΟΕΛ στις 20:00 στο «Θεμιστόκλειο».

Ομόνοια – Κuutio Homes Παφιακός 3-1 (25 – 23, 25 – 20, 25 – 27, 25 – 12).

Αναγέννηση – Ανόρθωση 3-1 (25 – 19, 17 – 25, 25 – 20, 31 – 29).