Wednesday, October 23, 2024
Home » ΑΠΟΛΛΩΝ – ΠΑΦΟΣ 2-1

ΑΠΟΛΛΩΝ – ΠΑΦΟΣ 2-1

Στο πρώτο φιλικό της επί Κυπριακού εδάφους μετά την επιστροφή της από την Προετοιμασία της στο Εξωτερικό η ΠΑΦΟΣ σε φιλικό αγώνα στο Στάδιο ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ  γνώρισε την ήττα με 2-1 Αρκετά καλή η απόδοση της ομάδας της ΠΑΦΟΥ στο Α Ημίχρονο που είχε μερικές καλές ευκαιρίες για να σκοράρει όμως δεν το πέτυχε, Σε γενικές γραμμές έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο όμως χρειάζονται κάποιες διορθωτικές κινήσεις για να παρουσιασθεί όπως πρέπει να παρουσιασθεί για να κυνηγήσει τους φετινούς ψηλούς στόχους της.

Και τα τρία τέρματα της αναμετρήσεις σημειώθηκαν σε 11΄στο Β Ημίχρονο. Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ προηγήθηκε με 2 γκολ του ΝΤΟΝΙΟ μέσα σε 3΄στο 60΄ με πέναλτι και 63΄ Η ΠΑΦΟΣ μείωσε στο71΄με τον ΚΒΙΝΤΑ σέ 2-1